گوشت اضافه یا کلوئید

هرگونه آسیب به پوست که باعث التهاب یا زخمی شدن آن شود، از همان لحظه نخست فرایندهایی را فعال میکند که نهایتا به ترمیم پوست می انجامند. این فرایند ترمیم در اغلب موارد تنها اثر مختصر و ناچیزی از آسیب اولیه برجا میگذارد ولی ندرتا این فرایند بطور معمول پیش نمی رود

و از زخم پس از ترمیم بافتی قرمز و سفت باقی می ماند که کلوئید یا گوشت اضافه نامیده میشود. دلیل پیدایش کلویید هنوز دقیقاً مشخص نیست. كلوئيد معمولاً در سياه پوستان شايعتر است و استعداد به آن ممكن است به صورت خانوادگي ديده شود. در افرادی که مستعد کلوئید هستند کلوئید ممكن است پس از هر نوع آسيب پوستي از جمله بريدگي، سوختگي، جوش صورت، گزش حشرات، خالكوبي، سوراخ كردن جهت جواهرات و هر نوع جراحي كوچك ايجاد گردد.

در مقوله جراحی زیبایی بینی احتمال ایجاد کلوئید تنها در مواردی وجود دارد که به منظور کاستن از پهنای پره های بینی این پره ها از کنار برش خورده باشند. احتمال بروز کلوئید حتی در چنین مواردی با به خرج دادن دقت و ظرافت حین عمل جراحی و با استفاده از پمادهای مخصوص پس از عمل به حداقل میرسد. اینجانب شخصا معتقد به استفاده از سه نوع پماد مختلف به فواصل زمانی متفاوت و متغیر هستم و بحمدالله تا کنون هیچیک از بیمارانم تشکیل کلوئید یا گوشت اضافه نداده اند.

تماس با دکتر ابیانه

تهران، میدان توحید، خیابان پرچم، جنب کانون توحید، ساختمان دکتر ابیانه، طبقه پنجم غربی

 20 90 91 66 021

 59 72 90 66 021

 0 62 62 62 0912

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

گالری

 

Top