تزریق ژل

تزریق ژل چیست؟

بهترین راه برای  برطرف کردن چین و چروکهای ظریف روی پیشانی و کنار چشم تزریق بوتاکس است؛ درحالیکه تزریق ژل عموما برای رفع چینهای عمیقتر و چینهای دو سوم تحتانی صورت توصیه میشود. علاوه بر این، ژل در حجیم کردن نواحی از صورت که نیاز به افزایش حجم دارند نیز کاریرد وسیعی دارد. محبوبیت ژل در راستای زیبایی صورت شدیدا در حال افزایش است و انواع و اقسام مختلف ژل با خصوصیات و ویژگیهای مختلف هم اکنون در دسترس می باشد. بر اساس نوع ژل و عمق تزریق میتوان ژل را بطور بسیار موثر به منظور رفع چین و چروکهای صورت (مانند چروکهای عمیق پیشانی و کنار چشم)، کاهش عمق خطوط عمیق صورت (مانند خطوط خنده اطراف لب)، حجم دادن به اجزاء نرم صورت (مثل لب)، و همچنین حجیم سازی استخوانهای صورت (مانند گونه) استفاده نمود.خصوصیات کلینیکی ژلهای مختلف به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از عوامل موثر در ماندگاری یک ژل قوام آن است. عموما ژلهای نرم (بهترین ژلها برای حجم دادن به لب) تمایل به ماندگاری کوتاهتری دارند؛ در حالیکه ژلهای با ماندگاری طولانی معمولا سفت تر هستند و برای مناطقی مناسبند که به سادگی قابل لمس نیست (مانند خط خنده).در زمانهای گذشته ژلهای مشتق شده از پروتئینی به نام کلاژن مورد استفاده قرار میگرفت. این ژلها هرچند ظاهری بسیار طبیعی به نواحی مورد تزریق می بخشیدند، ولی ماندگاری کوتاه مدت آنها (نهایتا 6 ماه) و نیاز به تست حساسیت قبل از تزریق آنها باعث شد که نسل جدید ژلها بر پایه اسید هیالورونیک معرفی و عرضه شود. اسید هیالورونیک نوعی قند است که بطور طبیعی در پوست وجود دارد. این ماده با ملکولهای آب پیوند برقرار کرده، اتساع می یابد، و تشکیل بالشتکی زیر پوست میدهد که چین پوستی را برطرف کرده یا ناحیه مورد نظر را حجیم می سازد. مزیت عمده ژلهای اسید هیالورونیک احتمال بسیار ناچیز حساسیت و ماندگاری مناسب آنها است.

ژلهای اسید هیالورونیک خود بر اساس اندازه پارتیکل هایشان متنوعند. ژلهای با پارتیکل کوچک نرم ترند و برای نواحی نرم مثل لبها مناسبترند. در عوض، ژلهای با پارتیکل درشت برای مناطقی نظیر گونه ها و خطوط خنده توصیه میشود. اسید هیالورونیک بتدریج توسط بدن جذب و دفع میشود. سرعت جذب بستگی به عوامل متعددی مانند اندازه پارتیکل ها، محل تزریق، و خصوصیات بدن فرد دارد؛ ولی بطور میانگین، مدت اثر این ژلها در ناحیه لب سه تا شش ماه و در خطوط خنده 6 ماه تا یک سال است.

به تازگی ژلهایی بر پایه تکنولوژی مایکروسفر (microsphere) ابداع و به تایید انجمن غذا و داروی آمریکا (FDA) رسیده است. متاسفانه این ژلها تا این لحظه در ایران موجود نیست.

در چه افرادی استفاده از ژل ممنوع است ؟

1.    خانم های حامله یا شیرده

2.    مبتلایان به هرگونه عفونت موضعی یا سیستمیک

3.    مبتلایان به هرگونه سرطان یا بدخیمی

4.    مبتلایان به هرگونه نقص سیستم ایمنی

5.    مبتلایان به دیابت کنترل نشده

6.    بیماران با سابقه هرگونه بیماری حساسیتی (مانند آسم، حساسیت دارویی، حساسیت به ژل و ...)

7.    افراد با سابقه تزریق ژل دائمی

ژل چگونه تزریق می شود؟

تزریق ژل در شرایطی کاملا استریل، بطور سرپایی و در مطب انجام میشود. قبل از انجام تزریق، صورت با استفاده از پمادهای بیحس کننده یا تزریق های لیدوکایین بیحس میگردد. سپس ژل با استفاده از سرنگ و سوزن مخصوص در نواحی مورد نظر تزریق میشود. نحوه تزریق شامل چندین مرتبه ورود و خروج سوزن به درون بافت تحت تزریق است. از آنجا که صورت شما بیحس شده درد چندانی احساس نخواهید کرد. پس از اتمام تزریق، نواحی تزریق یافته توسط جراح ماساژ داده میشوند تا حالت یکنواخت تر و طبیعی تری پیدا کنند. شما میتوانید بلافاصله پس از اتمام تزریق تغییرات را در چهره خود مشاهده نمایید. تزریق ژل نیازی به بستری، بخیه و چسب ندارد.

چه مراقبتهایی پس از تزریق ژل لازم است؟

1.    کپسول سفالکسین هر شش ساعت بمدت سه روز

2.    مصرف روزانه ده لیوان آب بمدت ده روز

3.    ممنوعیت آرایش صورت بمدت 24 ساعت

4.    ممنوعیت خوابیدن به پهلو یا شکم، ماساژ یا هرگونه فشار برصورت، بخور داغ، حمام داغ، استخر، سونا و جکوزی بمدت یک هفته

تماس با دکتر ابیانه

تهران، میدان توحید، خیابان پرچم، جنب کانون توحید، ساختمان دکتر ابیانه، طبقه پنجم غربی

 20 90 91 66 021

 59 72 90 66 021

 0 62 62 62 0912

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

گالری

 

Top